Ogłoszenia duszpasterskie, 16.07.2023

1. Dziękujemy ks. Norbertowi Widok za posługę duszpasterską w naszej parafii. Na ostatni tydzień, nieobecności ks. Proboszcza, posługę duszpasterską pełnić będzie ks. Mariusz Wyrostkiewicz, ojciec duchowny Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

2. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest w piątki, od g. 19:00 do 19:45. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św w zakrystii.

3.W każdy piątek, w Kruszynie od g. 17:15 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona przed Mszą św, koronką do Miłosierdzia Bożego.

4.Dziękuje za udział w nabożeństwie fatimskim.

5. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, zapraszają do udziału w pielgrzymowaniu na Jasna Górę, która wyruszy 3 sierpnia, z Katedry Wrocławskiej i trwać będzie do 10 sierpnia. Zgłoszenia i zapisy w Brzegu, w parafii Miłosierdzia Bożego. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej: www.pielgrzymka.pl

Osoby, które nie będą mogły fizycznie uczestniczyć w pieszej pielgrzymce, zapraszam do udziału w duchowym wędrowaniu. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę, w Kościele w Polsce rozpoczniemy obchody XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa. W ramach tego Tygodnia będziemy mogli włączyć się w akcję „1 grosz za kilometr” wspierając zakup środków transportu dla misjonarzy i dziękując także podczas Mszy św. za szczęśliwe przejechane kilometry. Po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów (samochodów, traktorów, motocykli, rowerów itp.).

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w czwartek – bł. Czesława, prezb. Patrona Archidiecezji Wrocławskiej; w sobotę – święto św. Marii Magdaleny.

8. Trwają WAKACJE, wszystkim osobom udającym się na urlop, życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zdrowia i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy, podczas wakacji o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Dzieci zachęcam do udziału w wakacyjnym konkursie pt. z Panem Bogiem, zawsze po drodze” polegający na zrobieniu zdjęć kościołów i kaplic, które nawiedzimy podczas podróżny wakacyjnych i pielgrzymek. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

9. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej parafii, na której możemy znaleźć aktualne wydarzenia z życia parafii. Adres strony: www.kruszyna.archidiecezja.wroc.pl.

10. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA. Cena tygodnika 10 zł.