Ogłoszenia duszpasterskie, 09.07.2023

1. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest w piątki, od g. 19:00 do 19:45. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św w zakrystii.

2.W każdy piątek, w Kruszynie od g. 17:15 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona przed Mszą św, koronką do Miłosierdzia Bożego.

3.W tym tygodniu, obchodzić będziemy kolejny 13 dzień miesiąca, zapraszam serdecznie do udziału w nabożeństwie fatimskim, które odprawiać będziemy w Prędocinie po Mszy św. Zabierzmy ze sobą świece na czas procesji różańcowej ulicami wioski. Proszę o pomoc w niesieniu figurki Matki Bożej. (Nie będzie w tym dniu Mszy w Zwanowicach). Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na zakup kwiatów do figurki Matki Bożej.

4. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, zapraszają do udziału w pielgrzymowaniu na Jasna Górę, która wyruszy 3 sierpnia, z Katedry Wrocławskiej i trwać będzie do 10 sierpnia. Zgłoszenia i zapisy w Brzegu, w parafii Miłosierdzia Bożego. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej: www.pielgrzymka.pl.

Osoby, które nie będą mogły fizycznie uczestniczyć w pieszej pielgrzymce, zapraszam do udziału w duchowym wędrowaniu. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

5. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek – święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy; w środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i m; w czwartek – św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę – św. Bonawentury, bpa i dK.

6. Trwają WAKACJE, wszystkim osobom udającym się na urlop, życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zdrowia i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy, o spotkaniu z Panem Bogiem na modlitwie i w niedzielnej Mszy św. Dzieci zachęcam do udziału w wakacyjnym konkursie pt. z Panem Bogiem, zawsze po drodze” polegający na zrobieniu zdjęć kościołów i kaplic, które nawiedzimy podczas podróżny wakacyjnych i pielgrzymek. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

7. Zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową parafii, na której możemy znaleźć aktualne wydarzenia z życia parafii. Adres strony: www.kruszyna.archidiecezja.wroc.pl.

8. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA. Cena tygodnika 10 zł.