Ogłoszenia duszpasterskie, 02.07.2023

1. Dziś I niedziela m-ca, po Mszy św, chwila adoracji Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2.Dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły w nabożeństwach czerwcowych.

3.W tym tygodniu przeżywać będziemy: I czwartek m-ca. W Zwanowicach o g. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w int. Powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz za osoby będące w „Apostolacie 12”; oraz I piątek m-ca, w Kruszynie od g. 17:00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w ramach 9 pierwszych piątków miesiąca z przyjęciem Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam dzieci z I Komunii św i Rocznicy.

4. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna będzie w piątki, od g. 19:00 do 19:45. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św w zakrystii.

5. W środę Msza św. w Kruszynie, wyjątkowo o g. 7:00. Zracji mojego udziału w najbliższych dniach w pieszej pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela, na czas mojej nieobecności posługę duszpasterską pełnić będzie ks. Norbert Widok z Opola. Będę pamiętał o Was w modlitwie i proszę także o modlitwę w intencji mojej i pielgrzymów.

6. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – święto św. Tomasza Ap; w czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew; w sobotę – św. Jana z Dukli, prezb.

7. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: Czy sztuczna inteligencja, wkrótce wymknie się spod kontroli człowieka? Co na temat kary śmierci mówi nauczanie Kościoła?; o cywilizacji Zachodu, która ma wielki dług wdzięczności wobec Kościoła katolickiego; szlakiem sanktuariów Europy”. Cena tygodnika 10 zł.

8. Trwają WAKACJE, wszystkim osobom rozpoczynającym urlopy życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zdrowia i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy, że wakacje nie zwalniają nas od modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Dzieci zachęcam do udziału w wakacyjnym konkursiept. z Panem Bogiem, zawsze po drodze” polegający na zrobieniu zdjęć kościołów i kaplic, które nawiedzimy podczas podróżny wakacyjnych i pielgrzymek. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

9.Zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową parafii, na której możemy znaleźć informacje związane z aktualnymi wydarzeniami z życia parafii. Adres strony:www.kruszyna.archidiecezja.wroc.pl.