Ogłoszenia duszpasterskie, 25.06.2023

1. Dziś po Mszy św. ostatnia przed wakacjami katecheza o Kościele, w ramach trwającego roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2.Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w kończących się w tym tygodniu nabożeństwach do Serca Pana Jezus, które odprawiane są o g. 17:30. Dziś nabożeństwo w Kopaniu o g. 16:30, a po nim dodatkowa Msza św. o g. 17:15.

3.Dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz wszystkim rozpoczynającym WAKACJE i urlop, życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zdrowia i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy, że wakacje nie zwalniają nas od modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Po Mszy św. wręczenie nagród dzieciom, które najwięcej razy uczestniczyły w spotkaniach z „owieczką Madzią”. Jednocześnie rozpoczynamy wakacyjny konkurs dla dzieci pt. z Panem Bogiem, zawsze po drodze” polegający na zrobieniu zdjęć kościołów i kaplic, które nawiedzimy podczas podróżny wakacyjnych i pielgrzymek. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

4. Za tydzień przeżywać będziemy I sobotę m-ca, odwiedziny chorych wg wcześniejszych zapowiedzi. Nasza parafia obejmuje posługą duszpasterską także podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zwanowicach. W porozumieniu z Dyrekcją DPS, zostaje wprowadzona Msza św. w I soboty m-ca w int. wszystkich chorych, która będzie odprawiana w Domu Pomocy Społecznej o g. 10:30. Dlatego nie będzie Mszy św. w tym dniu w Kopaniu, natomiast będzie w niedzielę o g. 17:15.

5. W tym tygodniu, w najbliższy czwartek, obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, to szczególna okazja do modlitwy w int. Ojca św. Tradycyjnie, ofiary złożone na tacę, w tym dniu przeznaczone są posługę apostolską i charytatywną Papieża.

6. Decyzją Ks. Abp. Metropolity Wrocławskiego, w całej naszej archidiecezji z początkiem września, rozpocznie się Diecezjalny Synodu o nawróceniu i odnowie życia Kościoła „Uczyńcie wszystko, co powie wam Syn”. W każdej parafii odbywać się będą spotkania Parafialnych Zespołów Presynodalnych a także na etapie rejonu. Dziękuję osobom, które wyraziły gotowość uczestniczenia w pracach Zespołu.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: środa – św. Ireneusza, bpa i m. czwartek – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Za tydzień I niedziela m-ca, Msza św. w int. Wspólnot Żywego Różańca i zamiana tajemnic różańcowych. W poniedziałek Msza św. w Prędocinie.

8. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: Jak budować miłość na trwałym fundamencie, o wartości i sensie czystości przedmałżeńskiej; jak pójść za Jezusem w dzisiejszym świecie?; jak zdrowo się opalać? ”. Cena tygodnika 10 zł.

9. Do wieczność w ostatnim tygodniu odszedł: +Tadeusz KOŁODZIEJ z Prędocina, l. 62. Wieczny odpoczynek….

10.Zachęcam do zapoznania się z nową stroną internetową parafii, na której możemy znaleźć informacje związane z życiem naszej parafii. Adres strony: www.kruszyna.archidiecezja.wroc.pl.