Ogłoszenia duszpasterskie, 18.06.2023

1. Dziś po Mszy św. kolejna katecheza o Kościele, w ramach trwającego roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2.Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach do Serca Pana Jezus, które w tygodniu odprawiane są o g. 17:30, a w niedzielę 15 min przed Mszą św; z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30. W przyszłą niedzielę nabożeństwow Kopaniu.

3.Dziękuje wszystkim osobom, które uczestniczyły w procesjach eucharystycznych w ramach tzw. Oktawy Bożego Ciała oraz w nabożeństwie fatimskim.

4. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny, zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na Msze św. dziękczynne, za kolejny rok edukacji, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę na czas wakacji. Za tydzień zostanie rozstrzygnięty konkurs z „owieczką Madzią” oraz rozpocznie się nowy, wakacyjny konkurs dla dzieci pt. z Panem Bogiem, zawsze po drodze” polegający na zrobieniu zdjęć kościołów i kaplic, które nawiedzimy podczas podróżny wakacyjnych i pielgrzymek.

5. W ostatnim czasie zostały odnowione naczynia liturgiczne w Zwanowicach, tj. kielich mszalny, puszka i lawaterz. Koszt wykonanych prac przez Pracownię Brązowniczą z Konarzewa to 1480 zł.

6. Dla parafii w Kruszynie został zakupiony nowy baldachim wraz z drążkami do procesji eucharystycznych. Koszt baldachimu to 3300 zł, który został ufundowany z pieniędzy zebranych podczas kolędy wioskowej; natomiast zakup drążków do baldachimu jest darem Rodziców młodzieży do Bierzmowania oraz Pana Grzegorza Piwińskiego. Koszt drążków to 1900 zł. Zostały również zakupione 2 welony na insygnia biskupie, obrusy na nabożeństwo fatimskie i do ślubu. Dziękuje za złożone ofiary. Dziękuję również Pani Marioli Obiegłej, Paulinie Sznajder, Aleksandrze i Urszuli Kawiak za pomoc przy przygotowaniu materiałów na poszczególne elementy wystroju kościoła.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: środa – św. Alojzego Gonzagi, zak. sobota – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej. W poniedziałek nie będzie Mszy św w Prędocinie. Za tydzień dodatkowa Msza św. w Kopaniu o g. 17:15.

8. W najbliższy piątek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca, zapraszam na Eucharystię do Kruszyny, ze szczególną modlitwą przez wstawiennictwo św. Józefa za wszystkich ojców.

9. Zachęcam do zapoznania się z nową stroną internetową parafii, na której możemy znaleźć informacje związane z życiem naszej parafii, kronikę minionych wydarzeń w „galerii zdjęć” od 2021 roku, czy zapowiedź nadchodzących wydarzeń. Adres strony: www.kruszyna.archidiecezja.wroc.pl.

10. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: O mówieniu prawdy? O obrazie współczesnego ojca; o definicji wolności wg. globalistów, świadectwo Agnieszki Chylińskiej, która mówi o Bogu”. Cena tygodnika 10 zł.

11. Do wieczność w ostatnim tygodniu odeszła: + Ludwika TOMCZAK z Kruszyny, l. 91. Wieczny odpoczynek….