Ogłoszenia duszpasterskie, 11.06.2023

1. Obchodzimy dziś w naszej archidiecezji I Rocznicę Beatyfikacji bł. M. Paschalis i IX Towarzyszek. Dziękujemy za dar wyniesienia do ołtarzy Błogosławionych Sióstr Elżbietanek. To okazja do zastanowienia się nad naszą drogą do świętości. Czy znamy naszych Patronów? Czy prosimy o ich wstawiennictwo w naszej codzienności? Spróbujmy dziś szczególnie pomodlić się do naszych Patronów.

2. Dziś po Mszy św. kolejna katecheza o Kościele, w ramach trwającego roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

3. Dziękuję za ofiary złożone do puszki w ubiegłą niedzielę na rzecz świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy kwotę 420 zł. Bóg zapłać.

4. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach do Serca Pana Jezus, które w tygodniu odprawiane są o g. 17:30, a w niedzielę 15 min przed Mszą św; z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30. Dziś nabożeństwow Zwanowicach.Za tydzień we wszystkich kościołach, nabożeństwo przed Mszą św.

5. Procesje eucharystyczne odbywają się do czwartku o 17:30 w ramach nabożeństw czerwcowych. Na zakończenie procesji, odbędzie się błogosławieństwo wianków w Zwanowicach.

6. We wtorek, 13 czerwca zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim, które odbędzie się po Mszy św. w Zwanowicach. Zabierzmy ze sobą świece na czas procesji.

7. W najbliższy piątek, 16 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest także Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu przypada także 10 rocznica ingresu do archikatedry wrocławskiej J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Arcypasterzu.

8. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: wtorek – św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK; środa – bł. Michała Kozala, bpa i m; piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota – Niepokalanego Serca NMP. W poniedziałek Msza św. w Prędocinie. Dziś dodatkowa Msza św. w Kopaniu o g. 17:15.

9. Od dziś, nasza parafia posiada własna stronę internetową, na której możemy znaleźć informacje związane z życiem naszej parafii, kronikę minionych wydarzeń w „galerii zdjęć” od 2021 roku, czy zapowiedź nadchodzących wydarzeń. Dziękuję Panu Adrianowi Kalinowskiemu za pomoc w przygotowaniu strony. Adres strony: www.kruszyna.archidiecezja.wroc.pl. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony.

10. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: „Co robić, kiedy dziecko lub współmałżonek traci wiarę? Jaką wspólnotą Kościoła jesteśmy? Na czym polega kult Niepokalanego Serca NMP? O Objawieniach w Akicie, które miały miejsce ponad 50 lat temu, jakie orędzie Maryja pozostawiła?”. Cena tygodnika 10 zł.

11. Uwaga: W tym tygodniu, w środę (14 .06), kancelaria nieczynna. Przepraszam za utrudnienia i zapraszam do kancelarii w czwartek, na godz. 19:00.