Boże Ciało, 08.06.2023, Zwanowice

W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przeżywaliśmy w Zwanowicach, wyznając naszą wiarę w żywą i prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii, składając dziękczynienie i uwielbienie, że pozostał z nami i prosiliśmy, aby nam błogosławił, naszym rodzinom, parafii, Ojczyźnie, wszystkim tym miejscom, w których przeżywamy nasze codzienne życie… Dziękujmy Bogu, że mogliśmy doczekać uroczystości i przy tak pięknej pogodzie ją celebrować na większą chwałą Bożą.

Uroczystość Bożego Ciała ma swoja piękną historię w Kościele, ale także i tradycje, które warto poznawać i pielęgnować. Słowa Podziękowania składam ks. Mariuszowi Wyrostkiewiczowi, za obecność, i wygłoszone Słowo Boże. Dziękuję całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, z poszczególnych miejscowości, Ministrantom Seniorom; scholii, Panu organiście Markowi Kudrze. Dziękuję wszystkim osobom, rodzinom, które zaangażowały się i przygotowały ołtarze do procesji Bożego Ciała. Dziękuję gospodarzom za udostępnienie posiadłości i przygotowanie miejsc na ołtarze. Dziękuję Wspólnotom Żywego Różańca za niesienie chorągwi, strażakom z OSP Zwanowice, za zabezpieczenie trasy i niesienie baldachimu, osobom niosącym nagłośnienie i za posługę fotografa. Szczególnie pragnę podziękować Dzieciom i ich Rodzicom za przygotowanie i sypanie kwiatków, dzwonienie dzwoneczkami!

Dziękuję Parafianom i Gościom za udział w uroczystości i zapraszam do udziału w procesjach eucharystycznych wokół kościoła, które do czwartku odbywają się codziennie o g. 17:30 w ramach nabożeństw czerwcowych.