Ogłoszenia duszpasterskie, 7 maj 2023 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś I Niedziela m-ca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Dziękuję Wspólnotom Żywego Różańca za dar modlitwy.

2. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, ku czci Matki Bożej, które w tygodniu odbywają się o g. 17:30, w niedzielę 15 min przed Mszą św; z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30. Dziś nabożeństwo majowe, z udziałem naszej scholi w Kopaniu, przy figurce Matki Bożej.

Za tydzień nabożeństwo majowe w Zwanowicach. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują okolicznościowe naklejki, z kodem QR. Motywem przewodnim jest poznanie historii objawień Matki Bożej w Lourdes.

3. W najbliższą sobotę, 13 maja obchodzimy wspomnienie NMP z Fatimy, to początek nabożeństw fatimskich w naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy o g. 19:00 w Kopaniu, dlatego Msza św. odprawiona będzie wyjątkowo o g. 18:00! Serdecznie zapraszam do licznego udziału i modlitwy, zabierzmy ze sobą świece.

4.W przyszłą niedzielę, w Zwanowicach na Mszy św. o g. 9:00 przeżywać będziemy I Rocznicę Komunii św. Próba liturgiczna dla dzieci we wtorek i w czwartek po Mszy o g. 18:45. Spowiedź dla dzieci w sobotę w Zwanowicach o g. 10:00.

5. Spotkanie i próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Kruszynie w poniedziałek i w środę o g. 19:00 w kościele.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w piątek na plebanii o g. 19:00.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, Bpa i M, Głównego Patrona Polski; Msza św. w Prędocinie; w sobotę – NMP z Fatimy.

8. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: o problemie spadającej liczby urodzin dzieci w Polsce; o objawieniach maryjnych; o wychowaniu dzieci w relacji do Pana Boga; o świadectwie nawróconej aktorki Patrycji Hurlak; sylwetka świętego od …pieniędzy. Cena tygodnika 10 zł.

9. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła z naszej parafii + Ludwika PIĘTA l.85 z Kruszyny. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…