Ogłoszenia duszpasterskie, 28.05.2023

1. Dziś uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: “Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie” (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.Kościół przypomina, że Pięćdziesiątnica jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych.Dziś za pobożny i publiczny udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.

2. Zakończyliśmy w sobotę Biały Tydzień w naszej parafii, wyjazdem do sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Dziękuję dzieciom i ich rodzicom za obecność i wspólną modlitwę. Niech kolejne dni będą czasem radości i umacniania wiary, przez praktykowanie wiary we wspólnocie parafialnej.

3. Kończymy w tym tygodniu nabożeństwa majowe; od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa., które w tygodniu odprawiane będą o g. 17:30, a w niedzielę 15 min przed Mszą św. z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30. Dziś nabożeństwo majowe w Prędocinie. Natomiast za tydzień w Kruszynie.

4. Za tydzień w całej Polsce, będziemy obchodzić XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Głównym patronem będzie bł. Stefan Wincenty Frelichowski. Tradycyjnie do puszki będziemy mogli złożyć ofiary na rzecz świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. W kinach, od 19 maja pojawił się film pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Opowiada on o zmarłym kilkanaście lat temu nastolatku, który w 2020 r. został błogosławionym, stając się patronem młodzieży i internetu, a jego kult rozwija się bardzo szybko śwród młodych ludzi. Serdecznie polecam dzieciom, młodzieży i rodzicom.

6. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; środa – święto Nawiedzenia NMP; czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota – św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Za tydzień Niedziela Trójcy Św. i I niedziela m-ca, Msza św. w int. Wspólnot Żywego Różańca i zmiana tajemnic. Za tydzień w Kopaniu dodatkowa Msza św. o g. 17:15. W poniedziałek Msza św. w Prędocinie.

7. W tym tygodniu obchodzimy: I czwartek m-ca, modlitwa za powołania do Służby Bożej i za osoby z apostolatu ‘12” o 17:30 w ramach nabożeństwa czerwcowego; I piątek m-ca, okazja do spowiedzi w Kruszynie od g. 17:00. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na g. 18:45. W piątek odwiedziny chorych wg. zapowiedzi.

8. W czwartek obchodzimy Dzień Dziecka, zapraszam dzieci na Mszę św. i niespodziankę. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach majowych, proszę by przyniosły ze sobą plansze.

9. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: o metodach obrony i popularyzowania dziedzictwa św. Jana Pawła II; o obecności Maryi w życiu Kościoła; jak budować dojrzałą miłość? Cena tygodnika 10 zł.