Ogłoszenia duszpasterskie, 21.05.2023

VII Niedziela Wielkanocna, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś przeżywamy uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, która nam przypomina o celu naszej ziemskiej pielgrzymki, jaką jest Dom Ojca Niebieskiego, gdzie Chrystus przygotował nam wszystkim miejsce. To także podkreślenie godności naszej ludzkiej natury, którą Pan Jezus wziął do nieba. Niech nasze serca napełniają się pragnieniem chwały nieba.

2. Dziś, sześcioro dzieci z naszej parafii przeżywa uroczystość I Komunii św. Dzieciom i ich Rodzicom życzymy wielu łask Bożych na czas wzrastania w Bożej miłości i umacnianiu wiary. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami, uczestniczyć będą we Mszy św. w ramach Białego Tygodnia, według następującego planu: w poniedziałek – Prędocin, wtorek – Zwanowice, środa, czwartek i piątek – Kruszyna. (Nie będzie Mszy św. w czwartek w Zwanowicach). Rodzicom składem serdecznie podziękowanie za przygotowanie kościoła na uroczystość oraz za współpracę podczas przygotowań. Dziękuję również za dar ołtarza – kapę maryjną na rzecz parafii. Dziękuje scholii, p. Bartoszowi za oprawę muzyczną i LSO.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, ku czci Matki Bożej, które w tygodniu odbywają się o g. 17:30, w niedzielę 15 min przed Mszą św; z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30. Za tydzień nabożeństwo majowe w niedzielę, w Prędocinie. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują okolicznościowe naklejki, z kodem QR. Motywem przewodnim jest poznanie historii objawień Matki Bożej w Lourdes.

4. Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św. w ramach nabożeństwa majowego.

5. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w środę – NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek – św. Filipa Neri, prezb; w następną niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Św. W przyszłą niedzielę, dodatkowa Msza św. w Kopaniu o g. 17:15

6. W najbliższy piątek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim naszym, kochanym Mamusiom, składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości Bożego błogosławieństwa, zdrowia, radości i wdzięczności dzieci, za trud wychowania i ciepło miłości. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas wieczornej Mszy św.

7. W Prędocinie, trwają prace związane z przygotowaniem nowego krzyża na cmentarz. Dziękuję wszystkim osobom, które podjęły się trudu przygotowania krzyża, dziękuję mieszkańcom Prędocina a także wszystkim, którzy złożyli na ten cel ofiarę pieniężną. Dziękuję także Panu Sołtysowi, za troskę o utrzymanie cmentarza.

8. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: o spowiedzi, która jest nie jest straszna; katolik wobec przywrócenia kary śmierci; o szczególnym tytule Matki Bożej – Wspomożycielki Wiernych; jestem mamą, to moja kariera . Cena tygodnika 10 zł.