Ogłoszenia duszpasterskie, 14 maja 2023

VI Niedziela Wielkanocna

1.Dziś dzieci z naszej parafii, w Zwanowicach przeżywają I Rocznicę Komunii św. Dzieciom i ich Rodzicom życzymy wielu łask Bożych w umacnianiu i przekazywaniu żywej wiary, aby trwali we Wspólnocie Kościoła.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, ku czci Matki Bożej, które w tygodniu odbywają się o g. 17:30, w niedzielę 15 min przed Mszą św; z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30.

Dziś nabożeństwo majowe z udziałem dzieci z I rocznicy Komunii św. w Zwanowicach. Za tydzień wszystkie nabożeństwa majowe są przed Mszą św. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują okolicznościowe naklejki, z kodem QR. Motywem przewodnim jest poznanie historii objawień Matki Bożej w Lourdes.

3. Za tydzień, w Kruszynie o g. 12:00 będziemy przeżywać I Komunie św. W związku z tym Msza św. w Prędocinie o g. 10:45. Osoby nie związane bezpośrednio z uroczystością, proszone są udostępnienie swoich miejsc naszym gościom lub wybór innej godziny Mszy św. w parafii. Próby liturgiczne dla dzieci w poniedziałek i w środę o g. 19:00 w kościele. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin w sobotę o g. 10:00 w Kruszynie.

4.Od szóstej niedzieli wielkanocnej do środy włącznie przypadają Dni modlitw o urodzaje, zapraszam do wspólnej modlitwy, w ramach nabożeństw majowych.

5. W piątek, 19 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Za tydzień będziemy świętować uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Dziękuję za udział w nabożeństwie fatimskim.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezb i m, Patrona Polski. W poniedziałek Msza św. w Prędocinie.

8. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: Czy w Bożych planach Polska jest najważniejsza, co o tym mówili mistycy; o wartości i sposobach chrześcijańskiej medytacji; o postawach i reagowaniu na przemoc domową. Cena tygodnika 10 zł.