Ogłoszenia duszpasterskie, 30 kwietnia 2023 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, przeżywany pod hasłem Powołani w Kościele. „Kochajmy Kościół Chrystusowy, bo sam Jezus go kocha i traktuje go jako swoją Oblubienicę. Odnajdźmy też swoje powołanie i miejsce w konkretnej rzeczywistości tego Kościoła, a w nim i z nim, trwajmy na modlitwie o nowe powołania. Niech towarzyszy nam w tym Matka Boża, Matka Kościoła”. Dziękuję za dar modlitwy także w mojej int, szczególnie wszystkim osobom trwającym na modlitwie w ramach „Apostolatu 12”.

2. Dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły w nabożeństwie poświecenia pól.

3. Przed nami uroczystość NMP Królowej Polski a także święto Konstytucji 3 Maja. W Zwanowicach o g. 13:00 zostanie odprawiona Msza św. Odpustowa w int. Mieszkańców, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Mariusz Sobkowiak, administrator par. Wniebowzięcia NMP we Wrocławiu, dyrektor PWT oraz Krajowy Duszpasterz Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego. Msza św. w Prędocinie o g. 9:00. Dziękuję wszystkim osobom za przygotowanie kościoła do uroczystości oraz plebanii, dziękuje Paniom za ofiarowanie ciasta na poczęstunek dla gości. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków oraz dzwonienia dzwoneczkami podczas procesji. Proszę Wspólnotę Żywego Różańca o przygotowanie chorągwi; proszę Panów o posługę niesienia baldachimu. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz przygotowań do odpustu. Naszą uroczystość rozpoczniemy o g. 12:40 modlitwą za zmarłych mieszkańców Zwanowic.

4.Od 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej, które w tygodniu odbywać się będą o g. 17:30, w niedzielę 15 min przed Mszą św; z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30. Za tydzień (07.05) nabożeństwo majowe w Kopaniu. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują okolicznościowe naklejki, z kodem QR. Motywem przewodnim jest poznanie historii objawień Matki Bożej w Lourdes.

5. We wtorek, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi, zatroszczmy się o wywieszenie naszej flagi.

6. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek – św. Atanazego, bp i dK; w środę – uroczystość NMP Królowej Polski; w czwartek – św. Floriana, m, patrona strażaków; to także I czwartek m-ca, modlitwa w int. Powołań włączona w nabożeństwo majowe; w piątek – I piątek m-ca, okazja do spowiedzi w Kruszynie od g. 17:00; w sobotę – święto Św. Ap. Filipa i Jakuba; to także I sobota m-ca, odwiedziny chorych wg zapowiedzi. Za tydzień I niedziela m-ca, Msza św. w int Wspólnot Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

7.W poniedziałek Msza św w Prędocinie. Od 6 maja, Msza św. w Kopaniu o g. 19:00.

8. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: o Tygodniu Modlitw o Powołania do Służby Bożej; o I Komunii Św. dla dzieci, jak nie zgubić Jezusa; o tajemnicy Bilokacji; świadectwo Piotra Zielińskiego o piłce, wierze i działalności charytatywnej. Cena tygodnika 10 zł.