Ogłoszenia duszpasterskie, 23 kwietnia 2023 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, która rozpoczyna 13 Tydzień Biblijny oraz siódme Narodowe Czytanie Pisma Św. W tym roku czytamy i rozważamy Ewangelię wg św. Jana oraz Listy św. Jana Ap. „Pragniemy w świetle Słowa Bożego lepiej odkrywać, w jaki sposób Ojciec, i Syn i Duch Św. budują Kościół mocą Słowa Bożego, które od Boga pochodzi, a objawione zostało w pełni przez Jezusa Chrystusa i niesie ludziom Ducha rodzącego w nich zbawczą wiarę”. Po Mszy św. zabierzmy ze sobą do przeczytania w naszych domach fragm. Słowa Bożego.

2. Dziękuję serdecznie za złożenie darów w ramach Tygodnia Miłosierdzia, na rzecz Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa z Wierzbic, które opiekują się nieuleczalnie chorymi dziećmi. Po Mszy św. do puszek będziemy mogli złożyć także ofiarę pieniężną. Bóg zapłać za wsparcie.

3. Zbliżamy się do odpustu w Zwanowicach, który obchodzić będziemy, tradycyjnie 3 maja o g. 13:00. W związku z podjęciem przygotowań kościoła oraz przyjęciem księży gości, proszę o składanie ofiar do Pana Marka. Dziękuję.

4.W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, Bpa i M, Głównego Patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka, Ewg; w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziew i DK, Patronki Europy.

5. Z okazji wspomnienia św. Marka, Ewangelisty, zapraszam rolników na Mszę św. i nabożeństwo poświęcenia pól o pomyślne i obfite zbiory, które odbędzie się w najbliższy wtorek w Zwanowicach. Proszę, by rolnicy przynieśli ze sobą do pobłogosławienia garść ziemi z pola. Po Liturgii udamy się na okoliczne pola wraz z rolnikami odprawiając nabożeństwo do czterech stacji: Pierwsza stacja w Zwanowicach o g. 18:50 przy cmentarzu; druga stacja w Kopaniu o 19:20 za przystankiem PKS na drodze do Łosiowa; trzecia stacja w Prędocinie, przy Cmentarzu o g. 19:50; czwarta stacja w Kruszynie równi przy cmentarzu o g. 20:20.

6. Organizatorzy Pieszej pielgrzymki Wrocławskiej, zapraszają na „Majówkę” ze św. Janem Pawłem II pod hasłem Totus Tuus z Sobótki na Ślężę, która odbędzie się 1 maja. Szczegóły wydarzenia na plakacie.

7. Przyjaciół i Sympatyków Dróg Św. Jakuba zapraszam na przejście szlakiem camino wielkopolskie z Leszna do Wschowy, w poniedziałek (1 maja). Wyjazd pociągiem z Brzegu o g. 5:53, powrót o 20:32. W programie Msza św. w kościele św. Jakuba w Święciechowie, nabożeństwo majowe w sanktuarium MB Pocieszenia we Wschowie, wspólny posiłek. Długość szlaku 24 km. Informacje i zgłoszenia po Mszy w zakrystii.

8. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: o agresji wśród młodych, która narasta; jak przygotować się do opieki nad bliskimi będącymi w starszym wieku? o spowiedzi dzieci; o świadectwie chłopaka, który dla Boga przeszedł 5600 km do Fatimy oraz o historii uzdrowień za sprawą św. Szarbela”. Cena tygodnika 10 zł.