Ogłoszenia duszpasterskie, 16 kwietnia 2023 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie samego Pana Jezusa, które przekazała nam św. Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia(Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

2. Święto Miłosierdzia Bożego jest także Patronalnym Świętem Caritas; chcemy dziękować za wszystkie osoby, które na co dzień pomagają potrzebującym. Dziękujemy osobom z naszego PZC !Dziś także, składamy przy obrazie Jezusa Miłosiernego nasze skarbonki z jałmużna wielkopostną a w ramach Tygodnia Miłosierdzia pragniemy wesprzeć naszą pomocą materialną Siostry ze Zgromadzenia Św. Józefa z Wierzbic, które opiekują się dziećmi nieuleczalnie chorymi. Dary materialne (chemia przemysłowa, środki czystości, higieny osobistej oraz produkty rolne) możemy składać w środę i czwartek na plebanii, po Mszy wieczornej o g. 19:00.

3. Zapraszam dziś na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:00 do kościoła wKruszynie.

4.W najbliższy piątek w kościele parafialnym, grupa 15 młodych ludzi z naszej parafii przyjmie z rąk J.E. Ks. Bp. Macieja Małygi sakrament Bierzmowania podczas Mszy św. o g. 18:00. Naszą młodzież polecajmy szczególnej modlitwie, wypraszając potrzebne łaski.

5. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: Czy Bóg Ojciec może cierpieć? o wojnie z przeszłością prowadzonej przez ugrupowania lewicowe; o twarzach miłosierdzia i miłości małżeńskiej; historia obrazu Jezusa Miłosiernego”. Cena tygodnika 10 zł.

6. W ostatnim czasie do wieczności odeszła: +Jadwiga DZIĘBOWSKA l. 93 ze Zwanowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…