Ogłoszenia duszpasterskie, 6 kwietnia 2023 r.

06-08.04.2023 – Triduum paschalne

1. Program nabożeństw dostępny na tablicy ogłoszeń!

2. Wielki Czwartek, wierni, którzy włączą się we wspólny śpiew hymnu Przed tak wielkim Sakramentem, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Do północy dnia dzisiejszego adoracja w Kaplicy Adoracji ma charakter uwielbienia i dziękczynienia za dar Eucharystii.

3. W Wielki Piątek wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość pokarmów mięsnych oraz post ilościowy dla osób, które ukończyły 18 r. ż do rozpoczęcia 60 r. ż. Ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża w Wielki Piątek, są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Od adoracji krzyża, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej przechodząc obok krzyża przyklękamy na jedno kolano. Natomiast przechodząc obok Grobu Pańskiego przyklękamy przed Najświętszym Sakramentem na dwa kolana. Wierni, którzy adorowali krzyż podczas Liturgii Wielkiego Piątku, mogą uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Dziękuję Strażakom z OSP Zwanowice za podjecie warty przy Grobie Pańskim w Zwanowicach, a młodzieży za wartę w Kruszynie.

4. Wielka Sobota to dzień ciszy i modlitwy przy Grobie Pańskim. Tradycyjnie, w tym dniu przynosimy do poświecenia pokarmy na stół wielkanocny. Podczas świecenia pokarmów, możemy podzielić się zasobnością koszyczka z potrzebującymi. Nasz PZC będzie zbierał te dary i przekaże je osobom będącym w trudniejszej sytuacji życiowej.

Na Liturgię Paschalna przynosimy ze sobą świece i gromadzimy się na zewnątrz Kościoła przy poświeceniu ognia. Za odnowienie obietnic chrztu św. podczas Wigilii Paschalnej, możemy uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie Liturgii wyjdziemy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Proszę Wspólnoty Żywego Różańca o zabranie ze sobą chorągwi.

ZAPRASZAM SERDECZNIE do modlitwy i adoracji !!!