1. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień dziadków i Osób Starszych, który przeżywamy pod hasłem „Szczęśliwy, kto nie stracił swej nadziei” (por. Syr 14,2). Tegoroczny temat, zaczerpnięty z księgi Mądrości Syracha, wyraża błogosławieństwo, jakim obdarzone są osoby starsze „i wskazuje, że nadzieja, pokładana w Panu, jest drogą do starości chrześcijańskiej i przeżywanej w pojednaniu”. W perspektywie trwającego Roku Świętego, może on być „okazją do refleksji nad tym, w jaki sposób obecność dziadków i osób starszych może stać się znakiem nadziei w każdej rodzinie i wspólnocie kościelnej”.
2. W miesiącu lipcu, kancelaria jest nieczynna. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św. w zakrystii.
3. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. we wtorek, w środę i w czwartek. W I piątek m-ca, w Kruszynie od g. 17:00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę odwiedziny chorych i Msza św. w int. wszystkich chorych w DPS w Zwanowicach o g. 10:30. Za tydzień I niedziela m-ca, Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
4. Zapraszam do udziału w 45. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się w niedzielę 3 sierpnia w katedrze wrocławskiej, a zakończy w niedzielę, 10 sierpnia dotrze na Jasną Górę. Każdy mieszkaniec naszej diecezji jest zaproszony do udziału w całej pielgrzymce lub w jej wybranych dniach. Można również zostać duchowym uczestnikiem pielgrzymki i towarzyszyć pielgrzymom idącym na Jasną Górę. Szczegółowe informacje przy zapisach w zakrystii. W przyszłą niedzielę pierwszy Apel Pielgrzymkowy w Kruszynie o g. 20:00.
5. Członków i członkinie naszych Wspólnot Żywego Różańca oraz czcicieli Matki Bożej zapraszam na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę do Henrykowa, która odbędzie się w sobotę, 16 sierpnia. W programie spotkania: katecheza różańcowa, modlitwa różańcowa, Msza św. posiłek oraz koncert zespołu N.O.E. Zgłoszenia w zakrystii. Koszt udziału w pielgrzymce dla Wspólnoty Żywego Różańca pokrywa Parafia.
6. W dniach 15-18 września br. nasza Parafia organizuję pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej. W programie pielgrzymki nawiedzimy miejsca związane z życiem świętych naszej Ojczyzny. Uczestniczyć będziemy w nabożeństwach związanych z życiem bł. Karoliny Kózkówny, bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, czy bł. Rodziny Ulmów. Program pielgrzymki dostępny na stronie internetowej – w Aktualnościach – i tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.
7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu wspominamy: wtorek – św. Marty, Marii i Łazarza; czwartek – św. Ignacego z Loyoli, prezb; piątek – św. Alfonsa Liguori, bpa i dK.
8. Przed nami miesiąc sierpień, poświęcony dziełu abstynencji od napojów alkoholowych i wychowaniu do trzeźwości. KEP zaprasza nas do włączenia się w to dzieło: Wszystkich wierzących Polaków i ludzi dobrej woli proszę o dobrowolną abstynencję w sierpniu. Będzie to świadectwo odpowiedzialności za siebie, za bliźnich i za Polskę. Świadectwo tak bardzo potrzebne, przynoszące wielorakie błogosławione owoce – powstania z nałogu, przemiany życia, systematycznej pracy nad swoim charakterem, prawdziwej wolności, której fundamentem jest trzeźwość.
9. Wszystkim osobom wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrego czasu, pogody ducha, dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
10. Do nabycia jest nowy numer tygodnika NIEDZIELA, w którym przeczytamy: „o nauczaniu papieża i jego nieomylności; o sytuacji osób starszych w naszej Ojczyźnie; jak Kościół radzi sobie z walką z nadużyciami seksualnymi?; dziś dodatek – Niezbędnik katolika – z modlitwami na nowy miesiąc; o nowym cudzie za wstawiennictwem Carla Acutisa”. Cena 12 zł.