Ogłoszenia duszpasterskie, 30.06.2024

1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. prof. dr hab. Norberta Widoka, który przez najbliższe 2 tygodnie będzie zastępował ks. Proboszcza w posłudze duszpasterskiej, z powodu udziału w pielgrzymce do Santiago de Compostela i Fatimy.

2. Dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły w nabożeństwach czerwcowych.

3. W miesiącu lipcu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św. w zakrystii.

4. W tym tygodniu nie będzie Mszy św: w poniedziałek, wtorek, w środę i w sobotę.

W czwartek, przypada – I czwartek miesiąca, w Zwanowicach o g. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w int. nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz za osoby z „Apostolatu dwunastek”. W piątek, w Kruszynie od g. 17:00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca. W przyszłą niedzielę Msza św. w Kopaniu o g. 17:15

5. Dziś po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszki na tzw. Świętopietrze na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Św. Franciszka.

6. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: środa – święto św. Tomasza Ap; sobota – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew; w przyszłą niedzielę Msza św. w int. Wspólnot Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

7. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA, a w nim; o bezpieczeństwie dzieci podczas wakacji; o zapowiedziach MEN-u dotyczących planowanych zmian w nauczaniu katechezy w szkole; o konsekwencjach głupoty w świetle Pisma Św.. Cena 10 zł.

8. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz korzystającym z urlopu, życzę dobrego, słonecznego i bezpiecznego wypoczynku, pamiętajmy o spotkaniu z Panem Bogiem, zarówno w kościele, jak i dziełach stworzeniach.