Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 8 czerwca 2023

W najbliższy czwartek tj. 8 czerwca, po Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość zaprasza nas do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. Jest to “sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, uczta paschalna, w której pożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały” (Konstytucja o liturgii świętej, 47).

Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, w tym roku odbędzie się w Zwanowicach, po Mszy św. o g. 12:30. W związku z przygotowaniem procesji i ołtarzy, bardzo serdecznie PROSZĘ, o pomoc i przygotowanie ich przez przedstawicieli mieszkańców miejscowości:

1 ołtarz (przy nr 10) – mieszkańcy Zwanowic, od nr 41 do 50.

2 ołtarz (przy nr 3) – mieszkańcy Kopania, od nr 30A do 41.

3 ołtarz (przy nr 64) – mieszkańcy Prędocina, od nr 33 do 38.

4 ołtarz (przy nr 60) – mieszkańcy Kruszyny, od 41- 56.

W ramach przygotowania ołtarza, proszę o zamontowanie banera do wyznaczonego ogrodzenia domu, przygotowanie i ustawienie brzózek, stolika na świece i kwiaty, postumentu na monstrancję oraz klęcznika.

Proszę także mieszkańców o udekorowanie swoich okien domów symbolami eucharystycznymi. Proszę o przygotowanie sztandarów, Rodziców dzieci komunijnych, z I Rocznicy proszę o przygotowanie płatków kwiatów dla dziewczynek do sypania podczas procesji a chłopców zapraszam do dzwonienia dzwoneczkami. Na procesje proszę o zabranie specjalnego śpiewnika, który będzie wyłożony przy wyjściu z kościoła. Proszę strażaków z OSP Zwanowice o zabezpieczenie trasy procesji i pomoc w niesieniu baldachimu. Za udział w Liturgii i śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Procesje eucharystyczne odbywać się będą w tygodniu o 17:30 w ramach nabożeństw czerwcowych.